צור קשר/הצעת מחיר

תמיכה טכנית : 03-7214020
טלפון מכירות : 03-7214000

איבדתם את כושר העבודה – מה עושים?

1555406756

איבדתם את כושר העבודה – מה עושים?

כולנו צריכים לעבוד למחייתנו, רוצים לפרנס את משפחותינו ולדאוג לצרכים הכלכליים שלנו בעצמנו, החל מתשלומי חשבונות שוטפים וכלה בחוגים לילדים. רובנו נוטים לחשוב על העבודה כעל שגרה מובנת מאליה ומתכננים לעזוב אותה רק כאשר נצא לפנסיה, ואף אחד לא רוצה לחשוב על מצב לא נעים כמו תאונת עבודה או מחלה קשה שבעקבותיה לא נוכל להמשיך לעבוד.
אלא שאובדן כושר עבודה יכול לקרות לכל אדם, בכל גיל, בכל מצב רפואי ובכל עבודה שהיא. הוא עלול לאבד את יכולתו לעבוד בין אם באופן חלקי או מלא, לצמיתות או לזמן מוגבל, באותה עבודה בלבד או בכל עבודה אחרת. מצב כזה עשוי לגרום לפגיעה משמעותית ביכולתו של אדם להשתכר ולהתפרנס, לפגוע באיכות החיים שלו ושל האנשים הקרובים לו, לאלץ אותו לשכור עו"ד אובדן כושר עבודה ולתבוע פיצויים – ודלכן חשוב לדעת מה קורה במצב כזה, ולו רק כדי להיות מוכנים לכל צרה שלא תבוא.

סוגים שונים של אובדן כושר עבודה

חברות הביטוח מציעות לנו מספר רב של ביטוחים הקשורים לאובדן כושר עבודה, וחשוב לשים לב לאילו תנאים מפורטים בפוליסה על מנת שניתן יהיה לדעת האם ניתן לממש אותה. למשל, פוליסות ביטוח מסוימות מגדירות אובדן מלא של כושר העבודה במקרה שבו האדם איבד 75% ומעלה מיכולתו לעסוק במקצועו או במקצוע אחד המתאים לכישוריו והשכלתו, ובין 25% ל-75% יוגדר אותו אדם כבעל אובדן חלקי של כושר העבודה.
פוליסות ביטוח אחרות עשויות להגדיר אחוזים שונים וכן תתני אבחנות כמו שיפור במצב מאובדן כושר עבודה מלא לאובדן כושר עבודה חלקי ולהיפך – וכדאי להכיר היטב את המספרים וההגדרות כדי לדעת האם אפשר לממש את הפוליסה בעת הצורך.

תביעת פיצויים בגין אובדן כושר עבודה

במצב בו חלילה עברתם תאונה או חליתם במחלה ואיבדתם באופן חלקי או מלא את יכולתכם לעבוד, באפשרותכם להגיש תביעת אובדן כושר עבודה כנגד חברת הביטוח על מנת לממש את הפוליסה. מוטב לעשות זאת בסמוך ככל האפשר למועד האירוע ולכל היותר שלושה חודשים לאחריו, ולצרף מסמכים רפואיים שניתנו לכם על ידי הצוות הרפואי או על ידי מומחה תעסוקתי.
אלא שאז אתם עלולים לגלות שחברת הביטוח לא ממהרת לשלם את המגיע לכם: תחילה היא תבחן את כל המסמכים הרפואיים שתציגו בפניה, לעיתים תבקש חוות דעת נוספת מפי רופא מומחה לבחירתה, ויש אפילו מקרים בהם היא תדחה את התביעה בתואנה שהנסיבות אינן תואמות בדרך כלשהי את תנאי הפוליסה – ובמקרה כזה אל לכם לומר נואש. לעיתים עדיין יש מה לעשות, ובאפשרותכם לשכור את שירותיו של עו"ד אובדן כושר עבודה בעל ניסיון שיסייע לכם במיצוי זכויותיכם על פי חוק – כגון על ידי תביעה משפטית או דרכים אחרות.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אורך חופשת לידה החדשה ותנאיה

אורך חופשת לידה החדשה ותנאיה

אורך חופשת לידה החדשה ותנאיה:מה השינוי העיקרי בחוק ?על פי התיקון החדש בחוק עבודת נשים מיום 22/3/10, עובדת בוותק של שנה במקום העבודה או אצל אותו מעסיק, זכאית לשהות בחופשת לידה במשך 26 שבועות במקום 14 שבועות כפי שהיה קודם (בתוספת זכות הארכה שהייתה בתנאים מסוימים).בעבר - רק בוותק של מעל…

למאמר המלא >
חישוב שעות עבודה: זו הדרך לחישוב מדויק

חישוב שעות עבודה: זו הדרך לחישוב מדויק

עסקים רבים מגלים כי חישוב מדויק של שעות העבודה לכלל החברה הוא פעולה מאתגרת במיוחד. עובדים שכירים רבים שוכחים להחתים שעון נוכחות כאשר הם יוצאים להפסקה, ופעמים רבות מבקשים מעובד אחר להחתים עבורם אם הם מאחרים למשרד. במאמר זה תגלו את כל הדרכים הטובות ביותר למניעת הונאות ויצירת מנגנון יעיל של חישוב…

למאמר המלא >
ניהול עובדים בשיטות מתקדמות

ניהול עובדים בשיטות מתקדמות

בשנים האחרונות שיטות העבודה השתנו לבלי הכר, והן ממשיכות להתקדם בקצב מהיר. הטכנולוגיה הפכה לכלי מרכזי בכל תחום, ומאפשרת עבודה מרחוק בתחומי עיסוק שונים. היום ניתן לעבוד מהבית או ממדינה אחרת ולהיות חלק מצוות עובדים בלי להגיע למשרד כפי שהיה בעבר. שינויים אלה מצריכים שיטות ניהול שונות כדי להתאימן לעידן…

למאמר המלא >

מעוניין בהצעת מחיר?

התקשרו 03-7214000

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם