צור קשר/הצעת מחיר

תמיכה טכנית : 03-7214020
טלפון מכירות : 03-7214000

דיני עבודה שכל מעסיק חייב לדעת

jbclock

ניהול עסק זו משימה מורכבת ביותר, הדורשת ראייה אסטרטגית, יחסי אנוש טובים, הבנה כלכלית ועוד. ישנו כמובן המישור המשפטי המחייב את המעסיק לעמוד בתנאים מסוימים, כדי להבטיח את הזכויות של העובדים בעסק. במאמר זה נדבר על כמה מדיני העבודה המרכזיים ביותר, שבהם חייב המעסיק לעמוד כדי לשמור על זכויותיהם של עובדיו.

ניהול ורישום שעות נוכחות

במסגרת תיקון חוק הגנת השכר, בכל מקרה של אי־הסכמה אודות תשלום עבור שעות עבודה לעובד, המגיעה לבית הדין לעבודה, חלה חובה על המעסיק להוכיח שלא נעשתה שגיאה בתשלום באמצעות הצגת רישום שעות עבודה. הדרך הטובה ביותר לערוך מעקב מדויק אחר שעות העבודה היא באמצעות שעון נוכחות מתקדם.

בעוד ששעוני הנוכחות המיושנים כללו רישום ידני או החתמה ידנית, השעונים המתקדמים מאפשרים מעקב שעות מדויק הרבה יותר. אחת הבעיות ברישום המיושן היא, שעובדים הנמצאים רוב הזמן בשטח לא יכלו לתעד את שעות עבודתם באופן קפדני. כיום, גם עובדי שטח יכולים להזין שעות עבודה מרחוק באמצעות אפליקציית נוכחות בטלפון הנייד, שבה יש אפילו זיהוי מקום המאשר שהעובד אכן נמצא באתר העבודה.

מאפיין נוסף של שעוני הנוכחות המודרניים, המסייע למעסיק לשמור על זכויות עובדיו לצד שמירת תיעוד קפדני, הוא חיבור השעון לתוכנה ייחודית. תוכנה זו שומרת את כל נתוני השעות של העובדים ומאפשרת ייצוא נתונים לקובץ אקסל מסודר. כמו כן, את נתוני השעות ניתן לייצא גם לתוכנות חישוב שכר, כך שנמנעות טעויות אנוש במהלך חישובי תלוש השכר החודשי.

דמי מחלה

לעיתים עובד אינו יכול להגיע לעבודה בשל מחלה. חוק דמי מחלה מסדיר גם את אופן התשלום עבור ימי מחלה, כדי להגן על זכויותיו של העובד. מעסיק שאינו משלם את דמי המחלה לעובד על פי חוק, חושף עצמו להליכים משפטיים לא נעימים וודאי שלא רצויים. החוק קובע כי יום המחלה הראשון אינו מזכה את העובד בתשלום. בימי אחרת המחלה השני והשלישי, זכאי העובד לתשלום של מחצית משכר העבודה היומי. החל מהיום הרביעי זכאי העובד לתשלום יום עבודה מלא. לצד קביעות אלה, עובדים הנמנים עם ארגון קיבוצי או שחוזה העבודה שלהם מגדיר, יהיו זכאים לדמי המחלה הקבועים על פי מסגרות אלה. ימי המחלה שנוצלו חייבים להיות מפורטים בתלוש השכר של העובד, כמו גם דמי המחלה ששולמו.

החזרי הוצאות נסיעה

במקרים שבהם עובד זקוק לאמצעי תחבורה כדי להגיע למקום עבודתו, מחויב המעסיק לשלם במסגרת התלוש החודשי החזרי הוצאות נסיעה. לחילופין, יכול המעסיק לסדר גם הסעות למקום העבודה. אם העובד מגיע למקום העבודה באמצעות תחבורה ציבורית, החזר הוצאות הנסיעה יהיה בגובה עלות כרטיס "חופשי חודשי", או לפי סכום ההוצאה על כרטיסיית נסיעות. פירוט החזר הוצאות הנסיעה גם הוא חייב להופיע בתלוש השכר של העובד.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

שעון נוכחות לעובדים ודיווח על שעות עבודה

שעון נוכחות לעובדים ודיווח על שעות עבודה

שעון נוכחות עובדים ודיווח על שעות העסקה של עובדיםמאת עו"ד עדי ינקלביץלאחר מספר שנים לכניסתו לתוקף של תיקון 24 לחוק הגנת השכר, מצאתי לנכון להזכיר שוב את קיומו לבחון את השינויים בפועל שהתיקון הכניס לחיי העובדים והמעסיקים.באופן כללי, התיקון לחוק חולל מהפיכה של ממש והעביר את חובת ההוכחה שהייתה עד…

למאמר המלא >
אז מה קובע חוק חופשה שנתית?

אז מה קובע חוק חופשה שנתית?

חופשה שנתית לאחרונה פנו אלי יותר ויותר מעסיקים בשאלות הקשורות לחופשה שנתית.הם מבקשים לדעת איך מחשבים לעובד ימי חופשה, האם אי ניצולם מביא לאיבודם ומתי, האם אפשר להוציא עובד לחופשה בתקופת ההודעה המוקדמת וכד'. אז בואו נעשה קצת סדר:אם חוזה העבודה האישי של העובד לא אומר אחרת, ולא חלים שום…

למאמר המלא >
חמישה טיפים להתחלה ברגל ימין בהעסקת עובד חדש בארגון

חמישה טיפים להתחלה ברגל ימין בהעסקת עובד חדש בארגון

חשוב לומר זאת - גם בעידן ההייטק, וגם עם שעוני נוכחות חכמים שיכולים לעקוב אחר שעות הפעילות לצד התרומה והמעורבות של כל עובד בכל עת, מהמשרד או מכל מקום אחר - עדיין, איכות העסק נקבעת בעיקר על פי איכות ההוא האנושי שבו. על כן, מעבר למכשור המתקדם המסייע לנהל את…

למאמר המלא >

מעוניין בהצעת מחיר?

התקשרו 03-7214000

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם