עובד ביצע סליקה של כרטיסי אשראי של לקוחות ורכש מכשירים סלולריים יקרים


עובד חברת פלאפון ניצל את גישתו למאגר הנתונים של החברה ורכש במרמה על חשבון הלקוחות מכשירי אייפון יקרים, במטרה למכור אותם ולהרוויח בונוסים על עסקאות.  את הכסף קיבל על ידי סליקה של כרטיסי אשראי בעסק.

העובד הודה במעשים והורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה, זיוף והונאה, גניבה והפרת אמונים בתאגיד. בית משפט השלום בתל אביב - יפו גזר את עונשו.

העובד ניצל את גישתו למחשב ורכש מכשירים סלולאריים יקרים על חשבון לקוחות

הנאשם, יליד 1981, עבד כחמישה חודשים בתפקיד נציג מכירות במוקד הטלפוני של חברת פלאפון. במהלך תקופה זו הוא איתר פרטים של לקוחות ישנים של החברה, באמצעות גישתו החופשית למאגר הנתונים במחשב. העובד הפעיל מחדש את החשבונות, ביצע סליקה כרטיסי אשראי  ורכש על שם הלקוחות עשרות מכשירי טלפון סלולארי יקרים וכרטיסי סים, לצורך ביצוע העסקה הוא חייב את כרטיסי האשראי של הלקוחות ללא ידיעתם והסכמתם.

הנאשם קיבל בונוסים על עסקאות מכירה מפוברקות

בטופס ההזמנה הנאשם מסר כתובות שונות למשלוח המכשירים, הוא המתין לשליחי החברה וקיבל לידו את הטלפונים הניידים וכרטיסי הסים, כשהוא מתחזה למורשה מטעם הלקוח. בביצוע פעולה זו הנאשם הרוויח פעמיים, הוא גם קיבל בונוסים מהחברה על עסקאות שכביכול ביצע וגם מכר את המכשירים שהגיעו לידיו.

הנאשם חזר וביצע את מעשי העבירה שוב ושוב, הוא תכנן את ההונאות וביצע אותן באופן מתוחכם ומורכב. סכום הגזילה עמד על סך 251,105 שקל, ללא הבונוסים שקיבל וללא ההפסדים שהחברה ספגה מביטול העסקאות.

החברה הגיעה להסדר פשרה עם העובד בתיק אזרחי

במסגרת הסדר פשרה עם פלאפון הוסכם כי הנאשם ישלם לחברה סך של 264,366 שקל. בנוסף המאשימה עתרה לעונש מאסר בפועל בשל חומרת העבירות הכוללות גניבה בידי עובד, קבלת בונוסים במרמה ומעילה באמון המעסיק ובאמונם של האחראים עליו.

מנגד ההגנה עתרה לריצוי מאסר בעבודות שירות. היא ציינה כי לנאשם אין עבר פלילי הוא בעל תעודת בגרות וסיים שירות צבאי מלא. כמו כן, הנאשם קיבל אחריות על מעשיו והגיע להסדר פשרה בתיק אזרחי.

הרקע לביצוע העבירות הוא חובות כבדים מהימורים

הנאשם הינו רווק המתגורר בבית הוריו, העיד כי הוא סובל מהתמכרות להימורים וביצע את העבירות עקב חובות כבדים ואף טופל פסיכיאטרית בעבר בגין התמכרותו. כיום הוא בתחילתו של טיפול נוסף בהתמכרות. קצין המבחן התרשם שהטיפול מתנהל בצורה חיובית ושהסיכון לחזרה על התנהגות עבריינית פחת.

לאחר שמיעת טענות הצדדים, קבע בית המשפט כי מדובר בעבירות חמורות, שמן הראוי לנקוט בעונש משמעותי ומרתיע. עם זאת הוא התחשב בעברו הנקי ללא רישום פלילי של הנאשם, מהתרשמותו החיובית של קצין המבחן בנוגע לטיפול בהתמכרות להימורים ובהבעת החרטה והבושה של הנאשם ממעשיו.

בנסיבות אלה בית המשפט גזר על הנאשם מאסר בפועל בן 12 חודשים, מאסר על תנאי בן שישה חודשים למשך שנתיים וקנס בסך 10,000 שקל.


השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם