שבוע העבודה בישראל מתקצר ל-42 שעות

קיצור שבוע עבודה 42 שעות שבועיות 182 שעות חודשיות
קיצור שבוע עבודה 42 שעות שבועיות 182 שעות חודשיות

קיצור שבוע העבודה ל-42 שעות שבועיות


שבוע העבודה בישראל מתקצר בשעה ויעמוד החל מה-1 באפריל 2018 על 42 שעות שבועיות, במקום 43 שעות שבועיות עד כה.

כל זאת בכפוף לצו ההרחבה שנחתם על ידי שר העבודה והרווחה חיים כץ והחיל את ההסכמות שהגיעו אליהם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מול המעסיקים, על כלל העובדים במשק.

המהלך לקיצור שבוע העבודה התאפשר בזכות הסכם קיבוצי כללי שנחתם לפני כשנה בין יו"ר ההסתדרות ניסנקורן לבין יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים שרגא ברוש ואומץ לפני כחודשיים על ידי שר האוצר משה כחלון.


חישוב שכר חודשי לפי 182 שעות עבודה בחודש


השינוי צפוי להיכנס לתוקף כבר בתחילת החודש הקרוב (ב-1 באפריל 2018), כאשר קיצור שבוע העבודה יבוצע ללא הפחתה בשכר והשכר השעתי יחושב מעתה על בסיס של 182 שעות עבודה לחודש, במקום 186 כפי שהיה נהוג עד כה.

משמעות המהלך היא העלאת התעריף השעתי והגדלת ערך השעה לעובדים המשתכרים משכר המינימום.

יצוין כי זו הפעם הראשונה מאז שנת 1995, שהעובדים בישראל נהנים מקיצור שבוע העבודה. בזכות השינוי הנוכחי, הישראלים יעבדו 50 שעות פחות בכל שנה קלנדרית, וזאת כאמור ללא הפחתה בשכרם.

יום העבודה המקוצר בשבוע ייקבע על ידי כל מעסיק, בהתחשב בבקשות ובצרכי העובדים.

לקראת השינוי הצפוי, רצוי שכל בית עסק ירכוש שעון נוכחות התומך בהגדרות מורכבות של הסכמי עבודה שיתמכו בחישוב שעות נוספות בעקבות השינוי הצפוי לקיצור שבוע העבודה. תוכנת jbclock מאפשרת הגדרות שעות נוספות שבועיות של 42 שעות או חישוב שעות נוספות חודשי לפי 182 שעות. ניתן להגדיר גם יום עבודה אחד בשבוע שיהיה קצר יותר בשעה אחת או לחלק את השעה על פני ימי השבוע. אנחנו נבצע את ההגדרות בהסכמים עבורכם וכל זאת, לפי ההגדרות הספציפיות לכל בית עסק.


השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם