צור קשר/הצעת מחיר

תמיכה טכנית : 03-7214020
טלפון מכירות : 03-7214000

זכויות עובדים במקום העבודה

1526907942

עובדים רבים מכירים את החובות, הנגזרות מחוזה ההעסקה, אבל לא זכויותיהם הרבות, ששומרות על עתידם ועל עתיד משפחתם. אילו זכויות מגיעות לעובדים שכירים מתוקף החוק במקום העבודה במקרים של מחלה, תאונה, פיטורים, פרישה, ואפילו חופשה?


זכויות בתקופת סיום העבודה

לאחר שהעובד סיים את ההתקשרות שלו עם המעסיק הוא זכאי לזכויות המסדירות את הזכאות שלו להחזרים כספיים לרבות בדיקת החזר מס הכנסה, החזר דמי אבטלה וביטוח לאומי.
ככלל, עובד שצבר 18 חודשי עבודה בטווח של 24 חודשי עבודה זכאי להחזרי אבטלה בשיעור של אחוזים גבוהים משכרו.

במקרה, וסיום ההעסקה נעשה ביוזמת המעסיק, קיימת בחוק התייחסות לתקופת הודעה מוקדמת, הכוללת, זימון לשימוע לפני פיטורין, הקראת החלטת השימוע, מתן מכתב פיטורין חתום בחותמת וחתימת המעסיק, ומתן התראה מוקדמת בפרק הזמן המקובל בחוק.
בהמשך זכאי העובד לפנות אל חברות הביטוח (בהתאם לפרטים, שיקבל במחלקת שכר) על מנת לדרוש את הפיצויים המגיעים לו כחוק).
בנוגע לקופות גמל ופנסיה, תפקידו של המעסיק להעביר הודעה אל הגופים, המנהלים את הקרנות, בדבר הפסקת ההפקדה עבור העובד.
העובד זכאי לקבל מן המעסיק (בדרך כלל ממחלקת השכר בארגון) את הפרטים המזהים של החברות, המנהלות את קופות החיסכון שלו.


זכויות בתקופת העבודה

זכויות בתקופות העבודה מסדירות את נושאי תנאי העבודה. לרבות זמני ההפסקה בין העבודה ( החוק מחייב מינימום זמן הפסקה של רבע שעה כל 4 שעות ), כיבוד זמני תפילה, הזכות לקבלת חדר שירותים תקין וראוי לשימוש, זכויות המסדירות את אורך יום העבודה ( עד 12 שעות ללא אישור מגורם חיצוני לארגון) הזכות להפסקה בין ימי העבודה ( 8 שעות לפחות בין יום עבודה אחד לזה שיבוא אחריו) זכויות הקשורות לחיי משפחה, כמו שעת הורות או שעת הנקה ( שחלה גם על אבות) ומסדירה תנאי יציאה מוקדמת עבור טיפול בתינוקות ופעוטות. וכן זכויות המסדירות את תנאי החופשה. ( החוק קובע מינימום ימים לזכאות עבור ימי חופשה)


זכויות מחלה

החוק מסדיר את סוגיית ימי המחלה לעובדים ולבני משפחותיהם, לרבות ילדיו.
עלפי החוק, זכאי העובד ליום וחצי של מחלה בגין חודש עבודה, כאשר תנאי ההעסקה מתייחסים למשרה מלאה (כלומר 18 ימי מחלה בשנה) היעדרות של מעל יום מחלה אחד מזכה לתגמול מודולרי. למרות, שברוב מקומות העבודה התגמול , באופן חלקי, מהיום השני, ימי המחלה נספרים מהיום הראשון.
במידה וילדיו של העובד חולים, עליו להציג אישור רפואי, המעיד על אי כשירותם, על מנת לקבל תגמול בגין מימוש זכות זאת.


הריונות ולידה

קיימת התייחסות בחוק גם לימי מחלה בגין שמירת הריון, זכאות להיעדרות של עד 80 שעות על חשבון המעסיק בגין בדיקות, וכן זכאות לחופשת לידה לפרק זמן מינימאלי של 15 שבועות, שעבורם זכאית העובדת השכירה לגמול דמי לידה, אותו עליה לדרוש באמצעות המוסד לביטוח לאומי.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית בעבודה - על קצה המזלג מאמר מאת עו"ד עדי ינקלביץ, מומחית בדיני עבודה "הטרדה מינית" של אדם על רקע מיני, כהגדרתה בחוק, היא התנהגות בלתי חוקית הפוגעת בכבוד האדם, בחירות, בפרטיות ובשוויון בין המינים. החוק מונה רשימה של התנהגויות פסולות המהוות הטרדה מינית. חלקן, התנהגויות פליליות ממש. חלקן…

למאמר המלא >
איך למנוע עבריינות אצל עובדים באמצעות הטכנולוגיה

איך למנוע עבריינות אצל עובדים באמצעות הטכנולוגיה

ניהול של עסק שבו עובדים בני נוער, יכול להיות מאתגר במיוחד לאור העובדה שמדובר בגיל סוער ביותר. עבריינות אצל עובדים צעירים הינה דבר נפוץ יחסית והיא עלולה להתרחש בבתי עסק מכל התחומים. היכולת של המנהלים להתמודד עם מעשי פשיעה בתוך מקום העבודה בצורה הנכונה, כמו גם להפיק לקחים ולעשות שימוש…

למאמר המלא >
עובד ביצע סליקה של כרטיסי אשראי של לקוחות ורכש מכשירים סלולריים יקרים

עובד ביצע סליקה של כרטיסי אשראי של לקוחות ורכש מכשירים סלולריים יקרים

עובד חברת פלאפון ניצל את גישתו למאגר הנתונים של החברה ורכש במרמה על חשבון הלקוחות מכשירי אייפון יקרים, במטרה למכור אותם ולהרוויח בונוסים על עסקאות.  את הכסף קיבל על ידי סליקה של כרטיסי אשראי בעסק. העובד הודה במעשים והורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה, זיוף והונאה, גניבה והפרת אמונים בתאגיד. בית משפט…

למאמר המלא >

מעוניין בהצעת מחיר?

התקשרו 03-7214000

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם