צור קשר/הצעת מחיר

תמיכה טכנית : 03-7214020
טלפון מכירות : 03-7214000

חישוב שעות עבודה: זו הדרך לחישוב מדויק

jbclock

עסקים רבים מגלים כי חישוב מדויק של שעות העבודה לכלל החברה הוא פעולה מאתגרת במיוחד. עובדים שכירים רבים שוכחים להחתים שעון נוכחות כאשר הם יוצאים להפסקה, ופעמים רבות מבקשים מעובד אחר להחתים עבורם אם הם מאחרים למשרד. במאמר זה תגלו את כל הדרכים הטובות ביותר למניעת הונאות ויצירת מנגנון יעיל של חישוב שעות עבודה, תיעוד וביצוע תיקונים בעת הצורך.

הטכנולוגיה לשירותכם

פעם, היינו תלויים בטבלה מודפסת על נייר, שבה העובדים היו רושמים את זמן ההגעה והעזיבה של המשרד. מאז, תוכננו שעוני נוכחות אנאלוגיים עם כרטיסים שהעובד היה מחתים. היום, הטכנולוגיה מתקדמת הרבה יותר וניתן לתעד את שעות העובדים במגוון דרכים.

למשל, ניתן לבצע חישוב שעות עבודה באמצעות שעון ביומטרי, שפועל אך ורק על ידי האצבע או באמצעות זיהוי פניו של העובד. טכנולוגיה מהפכנית זו מונעת זיופים, וגם מאפשרת לבחור אילו עובדים יכולים לעבוד ביום מסוים ולמנוע החתמה של הכרטיס ביום אחר.

כמו כן, חישוב שעות עבודה יכול להתבצע גם באמצעות תגי קרבה. אלה כרטיסים חכמים שיודעים לזהות שהעובד נמצא בסמיכות לשעון והוא אינו צריך להעביר אותו בפועל. מספיק שהוא נכנס בדלת או יוצא ומחזיק את הכרטיס ליד המכשיר, ושעון הנוכחות יזהה את הפעולה. את הכרטיס הזה ניתן לשאת על גבי מדי העבודה עם מתקן מיוחד שעוזר לעובד לשמור על השעון.

קיימת גם דרך לשימוש ביישומון לטלפון הנייד (אפליקציה) לצורך חישוב שעות עבודה. אפשרות זו מתאימה מאוד למי שמפעילים משרד עם מספר סניפים או שיש להם עובדים שמבצעים את המשימות השונות מהבית. האפליקציה יכולה לזהות את המיקום של העובד ולאשרר כי אכן הוא נמצא במקום שבו הוא דיווח. שיטה זו מתאימה גם לנציגי שטח שעוברים מלקוח ללקוח ויכולים להחתים את השעון מערים שונות. אם המעסיק לא משלם על זמן הנסיעה אלא רק על זמן הפגישה, האפליקציה יכולה לזהות שהוא הגיע לבית הלקוח.

חישוב שעות עבודה לצורך מניעת תביעות עתידיות

בישראל, תחום העסקת עובדים לפי חוק שעות עבודה ומנוחה מחייב את המעסיק לשלם עלות שעתית נוספת על שעות נוספות, להעניק לעובד זמן להפסקה ולתעד במדויק את שעות העבודה. במקרה של חילוקי דעות העלולים להגיע לבית הדין לענייני עבודה, חישוב שעות עבודה מסודר ומתועד יכול לסייע לבעל החברה להעיד כי העובד אכן קבל את משכורתו על השעות שבהן שהה במשרד.

בנוסף, עובדים שאינם מגיעים בזמן ומנסים לתבוע קבלת שעות נוספות, לא יוכלו להוכיח את טענותיהם משום שלמעסיק יש דרך להוכיח באיזו דקה בדיוק הגיע העובד למשרד בכל יום.

הנהלת החשבונות הרבה יותר קלה עם חישוב שעות עבודה אוטומטי

כאשר מבצעים חישוב שעות עבודה באמצעות מערכת מתוחכמת של שעון נוכחות מתקדם, אפשר לייצא את כל השעות של עובד במהלך החודש לממשק הנהלת חשבונות או קובץ אקסל. שיטה זו מבטיחה שחשב השכר יוכל לקבל את הדיווח באופן מיטבי, והוא אינו צריך לבצע את החישובים הללו באופן ידני.

ביצוע ידני של חישוב שעות עבודה עשוי לגרום לטעויות רבות והוא גודל מזמנו של מנהל החשבונות. כך, אפשר לחסוך עלויות ולייעל את התהליך.

לסיכום, שעוני נוכחות חכמים מסוגלים לבצע חישובים מורכבים, למנוע הונאות וטעויות ולאפשר לעסק להתנהל במי מנוחות, ללא סיכון של תביעות בגין אי־תשלום שכר על הפסקות, שעות נוספות או ימי חופש. אם אתם עדיין משתמשים בשעון ישן או בקבצי אקסל זה הזמן להתקדם לדור החדש, ולהסתייע בפלאי הטכנולוגיה בתחום.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

חוק דיווח נוכחות

חוק דיווח נוכחות

כדי להגן על זכויות העובדים החוק בישראל מחייב מעסיקים לערוך רישום של שעות העבודה. זאת כדי להבטיח שקיפות ומידע מלאים אודות שעות העבודה של העובד, שעבורם הוא מקבל שכר, כולל שעות נוספות. כל מעסיק באשר הוא חייב להכיר את החוק לדיווח נוכחות, לא רק שמדובר בחובה אלא גם משום שהרישום…

למאמר המלא >
שירותים שיכולים לשדרג את העסק שלך

שירותים שיכולים לשדרג את העסק שלך

עסקים מכל תחום נדרשים כיום לפעול ולשגשג בשווקים תחרותיים הרבה יותר מבעבר, זאת משום שבעידן המאופיין בתקשורת דיגיטלית יעילה, נעלמו מגבלות הנגישות שבעבר חצצו בין עסקים לפי מיקום גיאוגרפי. עסק מצליח הוא כזה המבדל עצמו לטובה ממתחריו וישנן דרכים שונות לעשות זאת - כמו למשל מיתוג, מציאת נישה, ניהול מיטבי…

למאמר המלא >
ניהול עובדים בשיטות מתקדמות

ניהול עובדים בשיטות מתקדמות

בשנים האחרונות שיטות העבודה השתנו לבלי הכר, והן ממשיכות להתקדם בקצב מהיר. הטכנולוגיה הפכה לכלי מרכזי בכל תחום, ומאפשרת עבודה מרחוק בתחומי עיסוק שונים. היום ניתן לעבוד מהבית או ממדינה אחרת ולהיות חלק מצוות עובדים בלי להגיע למשרד כפי שהיה בעבר. שינויים אלה מצריכים שיטות ניהול שונות כדי להתאימן לעידן…

למאמר המלא >

מעוניין בהצעת מחיר?

התקשרו 03-7214000

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם