צור קשר/הצעת מחיר

תמיכה טכנית : 03-7214020
טלפון מכירות : 03-7214000

חישוב שעות עבודה: זו הדרך לחישוב מדויק

jbclock

עסקים רבים מגלים כי חישוב מדויק של שעות העבודה לכלל החברה הוא פעולה מאתגרת במיוחד. עובדים שכירים רבים שוכחים להחתים שעון נוכחות כאשר הם יוצאים להפסקה, ופעמים רבות מבקשים מעובד אחר להחתים עבורם אם הם מאחרים למשרד. במאמר זה תגלו את כל הדרכים הטובות ביותר למניעת הונאות ויצירת מנגנון יעיל של חישוב שעות עבודה, תיעוד וביצוע תיקונים בעת הצורך.

הטכנולוגיה לשירותכם

פעם, היינו תלויים בטבלה מודפסת על נייר, שבה העובדים היו רושמים את זמן ההגעה והעזיבה של המשרד. מאז, תוכננו שעוני נוכחות אנאלוגיים עם כרטיסים שהעובד היה מחתים. היום, הטכנולוגיה מתקדמת הרבה יותר וניתן לתעד את שעות העובדים במגוון דרכים.

למשל, ניתן לבצע חישוב שעות עבודה באמצעות שעון ביומטרי, שפועל אך ורק על ידי האצבע או באמצעות זיהוי פניו של העובד. טכנולוגיה מהפכנית זו מונעת זיופים, וגם מאפשרת לבחור אילו עובדים יכולים לעבוד ביום מסוים ולמנוע החתמה של הכרטיס ביום אחר.

כמו כן, חישוב שעות עבודה יכול להתבצע גם באמצעות תגי קרבה. אלה כרטיסים חכמים שיודעים לזהות שהעובד נמצא בסמיכות לשעון והוא אינו צריך להעביר אותו בפועל. מספיק שהוא נכנס בדלת או יוצא ומחזיק את הכרטיס ליד המכשיר, ושעון הנוכחות יזהה את הפעולה. את הכרטיס הזה ניתן לשאת על גבי מדי העבודה עם מתקן מיוחד שעוזר לעובד לשמור על השעון.

קיימת גם דרך לשימוש ביישומון לטלפון הנייד (אפליקציה) לצורך חישוב שעות עבודה. אפשרות זו מתאימה מאוד למי שמפעילים משרד עם מספר סניפים או שיש להם עובדים שמבצעים את המשימות השונות מהבית. האפליקציה יכולה לזהות את המיקום של העובד ולאשרר כי אכן הוא נמצא במקום שבו הוא דיווח. שיטה זו מתאימה גם לנציגי שטח שעוברים מלקוח ללקוח ויכולים להחתים את השעון מערים שונות. אם המעסיק לא משלם על זמן הנסיעה אלא רק על זמן הפגישה, האפליקציה יכולה לזהות שהוא הגיע לבית הלקוח.

חישוב שעות עבודה לצורך מניעת תביעות עתידיות

בישראל, תחום העסקת עובדים לפי חוק שעות עבודה ומנוחה מחייב את המעסיק לשלם עלות שעתית נוספת על שעות נוספות, להעניק לעובד זמן להפסקה ולתעד במדויק את שעות העבודה. במקרה של חילוקי דעות העלולים להגיע לבית הדין לענייני עבודה, חישוב שעות עבודה מסודר ומתועד יכול לסייע לבעל החברה להעיד כי העובד אכן קבל את משכורתו על השעות שבהן שהה במשרד.

בנוסף, עובדים שאינם מגיעים בזמן ומנסים לתבוע קבלת שעות נוספות, לא יוכלו להוכיח את טענותיהם משום שלמעסיק יש דרך להוכיח באיזו דקה בדיוק הגיע העובד למשרד בכל יום.

הנהלת החשבונות הרבה יותר קלה עם חישוב שעות עבודה אוטומטי

כאשר מבצעים חישוב שעות עבודה באמצעות מערכת מתוחכמת של שעון נוכחות מתקדם, אפשר לייצא את כל השעות של עובד במהלך החודש לממשק הנהלת חשבונות או קובץ אקסל. שיטה זו מבטיחה שחשב השכר יוכל לקבל את הדיווח באופן מיטבי, והוא אינו צריך לבצע את החישובים הללו באופן ידני.

ביצוע ידני של חישוב שעות עבודה עשוי לגרום לטעויות רבות והוא גודל מזמנו של מנהל החשבונות. כך, אפשר לחסוך עלויות ולייעל את התהליך.

לסיכום, שעוני נוכחות חכמים מסוגלים לבצע חישובים מורכבים, למנוע הונאות וטעויות ולאפשר לעסק להתנהל במי מנוחות, ללא סיכון של תביעות בגין אי־תשלום שכר על הפסקות, שעות נוספות או ימי חופש. אם אתם עדיין משתמשים בשעון ישן או בקבצי אקסל זה הזמן להתקדם לדור החדש, ולהסתייע בפלאי הטכנולוגיה בתחום.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

שבוע העבודה בישראל מתקצר ל-42 שעות

שבוע העבודה בישראל מתקצר ל-42 שעות

קיצור שבוע העבודה ל-42 שעות שבועיות שבוע העבודה בישראל מתקצר בשעה ויעמוד החל מה-1 באפריל 2018 על 42 שעות שבועיות, במקום 43 שעות שבועיות עד כה. כל זאת בכפוף לצו ההרחבה שנחתם על ידי שר העבודה והרווחה חיים כץ והחיל את ההסכמות שהגיעו אליהם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מול המעסיקים,…

למאמר המלא >
זכויות העובדת ההרה במקום העבודה – מגבלות מעסיק

זכויות העובדת ההרה במקום העבודה – מגבלות מעסיק

זכויות העובדת ההרה במקום העבודה - מגבלות מעסיק נתחיל בהתחלה: ראיון העבודה- אסור למעסיק פוטנציאלי לשאול אותה שאלות בעניין הריונה, רצונה להרחיב את משפחתה, לכמה ילדים היא שואפת וכד'. חוק שוויון הזדמנויות בעבודה אוסר להפלות בין דורשי עבודה עקב הריון. לפי החוק, גם לא ניתן שלא לקבל את העובדת לעבודה…

למאמר המלא >
הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית בעבודה - על קצה המזלג מאמר מאת עו"ד עדי ינקלביץ, מומחית בדיני עבודה "הטרדה מינית" של אדם על רקע מיני, כהגדרתה בחוק, היא התנהגות בלתי חוקית הפוגעת בכבוד האדם, בחירות, בפרטיות ובשוויון בין המינים. החוק מונה רשימה של התנהגויות פסולות המהוות הטרדה מינית. חלקן, התנהגויות פליליות ממש. חלקן…

למאמר המלא >

מעוניין בהצעת מחיר?

התקשרו 03-7214000

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם