צור קשר/הצעת מחיר

תמיכה טכנית : 03-7214020
טלפון מכירות : 03-7214000

עובד ביצע סליקה של כרטיסי אשראי של לקוחות ורכש מכשירים סלולריים יקרים

jbclock

עובד חברת פלאפון ניצל את גישתו למאגר הנתונים של החברה ורכש במרמה על חשבון הלקוחות מכשירי אייפון יקרים, במטרה למכור אותם ולהרוויח בונוסים על עסקאות.  את הכסף קיבל על ידי סליקה של כרטיסי אשראי בעסק.

העובד הודה במעשים והורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה, זיוף והונאה, גניבה והפרת אמונים בתאגיד. בית משפט השלום בתל אביב – יפו גזר את עונשו.

העובד ניצל את גישתו למחשב ורכש מכשירים סלולאריים יקרים על חשבון לקוחות

הנאשם, יליד 1981, עבד כחמישה חודשים בתפקיד נציג מכירות במוקד הטלפוני של חברת פלאפון. במהלך תקופה זו הוא איתר פרטים של לקוחות ישנים של החברה, באמצעות גישתו החופשית למאגר הנתונים במחשב. העובד הפעיל מחדש את החשבונות, ביצע סליקה כרטיסי אשראי  ורכש על שם הלקוחות עשרות מכשירי טלפון סלולארי יקרים וכרטיסי סים, לצורך ביצוע העסקה הוא חייב את כרטיסי האשראי של הלקוחות ללא ידיעתם והסכמתם.

הנאשם קיבל בונוסים על עסקאות מכירה מפוברקות

בטופס ההזמנה הנאשם מסר כתובות שונות למשלוח המכשירים, הוא המתין לשליחי החברה וקיבל לידו את הטלפונים הניידים וכרטיסי הסים, כשהוא מתחזה למורשה מטעם הלקוח. בביצוע פעולה זו הנאשם הרוויח פעמיים, הוא גם קיבל בונוסים מהחברה על עסקאות שכביכול ביצע וגם מכר את המכשירים שהגיעו לידיו.

הנאשם חזר וביצע את מעשי העבירה שוב ושוב, הוא תכנן את ההונאות וביצע אותן באופן מתוחכם ומורכב. סכום הגזילה עמד על סך 251,105 שקל, ללא הבונוסים שקיבל וללא ההפסדים שהחברה ספגה מביטול העסקאות.

החברה הגיעה להסדר פשרה עם העובד בתיק אזרחי

במסגרת הסדר פשרה עם פלאפון הוסכם כי הנאשם ישלם לחברה סך של 264,366 שקל. בנוסף המאשימה עתרה לעונש מאסר בפועל בשל חומרת העבירות הכוללות גניבה בידי עובד, קבלת בונוסים במרמה ומעילה באמון המעסיק ובאמונם של האחראים עליו.

מנגד ההגנה עתרה לריצוי מאסר בעבודות שירות. היא ציינה כי לנאשם אין עבר פלילי הוא בעל תעודת בגרות וסיים שירות צבאי מלא. כמו כן, הנאשם קיבל אחריות על מעשיו והגיע להסדר פשרה בתיק אזרחי.

הרקע לביצוע העבירות הוא חובות כבדים מהימורים

הנאשם הינו רווק המתגורר בבית הוריו, העיד כי הוא סובל מהתמכרות להימורים וביצע את העבירות עקב חובות כבדים ואף טופל פסיכיאטרית בעבר בגין התמכרותו. כיום הוא בתחילתו של טיפול נוסף בהתמכרות. קצין המבחן התרשם שהטיפול מתנהל בצורה חיובית ושהסיכון לחזרה על התנהגות עבריינית פחת.

לאחר שמיעת טענות הצדדים, קבע בית המשפט כי מדובר בעבירות חמורות, שמן הראוי לנקוט בעונש משמעותי ומרתיע. עם זאת הוא התחשב בעברו הנקי ללא רישום פלילי של הנאשם, מהתרשמותו החיובית של קצין המבחן בנוגע לטיפול בהתמכרות להימורים ובהבעת החרטה והבושה של הנאשם ממעשיו.

בנסיבות אלה בית המשפט גזר על הנאשם מאסר בפועל בן 12 חודשים, מאסר על תנאי בן שישה חודשים למשך שנתיים וקנס בסך 10,000 שקל.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

עדכוני חקיקה ופסיקה

עדכוני חקיקה ופסיקה

עדכוני חקיקה ופסיקהאיזה חלק מה"לא" לא הבנת עד לפה? לא זה לא זה לא זה לא...יותר ויותר פסקי דין ניתנים כנגד מנהלים באופן אישי (בנוסף לחבות החברה) בקשר להטרדות מיניות. הגדרת "הטרדה מינית" כוללת, על פי פסקי הדין החדשים, הצעות חוזרות של מנהל ל"חברות", מחמאות בעניין גוף וגזרה ואין בעובדה…

למאמר המלא >
חוק הגנת השכר (תיקון מס' 24)

חוק הגנת השכר (תיקון מס' 24)

חוק הגנת השכר (תיקון מס' 24), התשס"ח-2008ביום 6.7.2008 פורסם חוק הגנת השכר (תיקון מס' 24), התשס"ח-2008, המתקן את חוק הגנת השכר, התשי"ח-1958 (להלן - החוק). להלן עיקרי התיקון (שתחולתו מיום 1.2.2009, למעט אחד מסעיפי העונשין שתחולתו מיום 6.7.2008).פנקס שכר ותלוש שכרמעביד חייב לנהל פנקס שכר ולמסור לכל עובד בכתב תלוש…

למאמר המלא >
זכויות ומיסים ששכירים צריכים להכיר

זכויות ומיסים ששכירים צריכים להכיר

בקצב החיים המסחרר לא תמיד יש זמן לעצור את המרוץ ולבדוק מה מגיע לכם בתור שכירים. העבודה מסביב לשעון ויש גם משפחה, חיים אישיים ורבים נרתעים מהמנגנון הבירוקרטי.אבל למה להפסיד כסף כשאפשר להרוויח? אספנו עבורכם מידע חיוני בכל הנוגע להטבות מס והתנהלות נכונה מול רשות המיסים. שכירים, ממשו את הזכויות…

למאמר המלא >

מעוניין בהצעת מחיר?

התקשרו 03-7214000

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם