צור קשר/הצעת מחיר

תמיכה טכנית : 03-7214020
טלפון מכירות : 03-7214000

4 סיבות מעולות להשתמש בחברת השמה מקצועית

1561030085

לאחר שהחלטתם לגבי מערכת חישוב שעות עבודה עכשיו הגיע הזמן להתלבט אם לגייס עובדים בעצמכם או להשתמש לצורך כך בשירותיה של חברת השמה? הנה 4 סיבות שיוכלו להטות את הכף לטובת היעזרות בחברה מקצועית.

1. רק מועמדים מתאימים

במקום לסנן ולמיין כמות אדירה של קורות חיים בעצמכם, חברת ההשמה תעשה זאת בשבילכם, ותגיש לכם בסוף התהליך הקפדני שלה רק את המועמדים המתאימים ביותר. דמיינו שאתם הולכים למסעדה ומגישים לכם תפריט שמתאים בדיוק למה שאתם אוהבים לאכול, או שברשימת הסרטים בקולנוע מופיעים לכם רק הסרטים שתואמים את הטעם שלכם. בדיוק באותה צורה, חברות השמה איכותיות שואפות לאתר את העובדים המתאימים ביותר ולהגיש אותם עבור הלקוחות שלהן על מגש של כסף.


2. שחרור זמן ומשאבים

ההתעסקות בתהליך מיון וגיוס עובדים לוקחת זמן רב ומצריכה שימוש בצוות של החברה. שימוש בחברת השמה יחסוך לכם גם זמן וגם משאבי אנוש. מעבר לכך, הוא בהחלט יכול לחסוך גם בכסף בצורת חיסכון בעלויות פרסום, אותו הייתם צריכים להשקיע על מנת למצוא את העובדים המתאימים ביותר.

3. איתור יצירתי של מועמדים

חברות השמה מקצועיות יודעות לאתר גם מועמדים שאינם מחפשים עבודה באופן אקטיבי באותה נקודה זמן, ולעיתים אלו העובדים הטובים ביותר. כך ניתן להגדיל באופן ניכר את מאגר המועמדים הפוטנציאליים ואת הסיכויים למצוא עובדים מתאימים באמת. לצורך הדוגמא, חברות השמה עושות שימוש גם ברשתות חברתיות, כגון לינקדאין ופייסבוק, על מנת לדוג מועמדים רלוונטיים למשרה, וזאת לאחר שהן אפיינו אותה כהלכה.

4. פיתרון מושלם לכולם

חברת השמה מקצועית דואגת לטובת כל הצדדים המעורבים, מתוך ההבנה שזאת דרך הפעולה הטובה והמשתלמת ביותר. משמעות הדבר היא שהיא לא חושבת רק על טובת העסק או החברה עבורם היא מחפשת עובדים, אלא גם על טובת המועמד עצמו. היא יודעת שרק התאמה מלאה בין התפקיד, החברה והמועמד יכולה להוביל בסופו של דבר להשמה מוצלחת. כך העובד ימצא עבודה טובה לטווח ארוך והחברה תמצא עובד איכותי ומרוצה, מבלי להצטרך למצוא עובד נוסף שיחליף אותו תוך זמן קצר. סוף טוב – הכל טוב.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אורך חופשת לידה החדשה ותנאיה

אורך חופשת לידה החדשה ותנאיה

אורך חופשת לידה החדשה ותנאיה:מה השינוי העיקרי בחוק ?על פי התיקון החדש בחוק עבודת נשים מיום 22/3/10, עובדת בוותק של שנה במקום העבודה או אצל אותו מעסיק, זכאית לשהות בחופשת לידה במשך 26 שבועות במקום 14 שבועות כפי שהיה קודם (בתוספת זכות הארכה שהייתה בתנאים מסוימים).בעבר - רק בוותק של מעל…

למאמר המלא >
מתחילים תפקיד חדש? בדקו את תנאי העבודה העתידיים שלכם

מתחילים תפקיד חדש? בדקו את תנאי העבודה העתידיים שלכם

התחלה של עבודה חדשה ובמיוחד אם התפקיד מגיע לאחר תקופת אבטלה ארוכה, עלולה לגרום לכם להתרגש כל כך, עד שתשכחו לבדוק את כל הפרטים הקטנים של החוזה. תנאי העבודה, השכר השעתי, חופשות וכל שאר הנושאים שמהווים חלק בלתי נפרד מתלוש המשכורת שלכם – כל אלו מחייבים תשומת לב כבר בתחילת…

למאמר המלא >
עדכוני חקיקה ופסיקה

עדכוני חקיקה ופסיקה

עדכוני חקיקה ופסיקהאיזה חלק מה"לא" לא הבנת עד לפה? לא זה לא זה לא זה לא...יותר ויותר פסקי דין ניתנים כנגד מנהלים באופן אישי (בנוסף לחבות החברה) בקשר להטרדות מיניות. הגדרת "הטרדה מינית" כוללת, על פי פסקי הדין החדשים, הצעות חוזרות של מנהל ל"חברות", מחמאות בעניין גוף וגזרה ואין בעובדה…

למאמר המלא >

מעוניין בהצעת מחיר?

התקשרו 03-7214000

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם